Новини / Інформація

Ґаджет Google - "Include gadget (iframe)"
Останні оголошення - "Останні новини"

Акції Apple знову зростають в ціні. Компанія показала приголомшливий прибуток, незважаючи на Коронавірус COVID-19

опубліковано 31 лип. 2020 р., 11:29 Fransua Omar   [ оновлено 1 серп. 2020 р., 18:06]

Акцій корпорації Apple пішли в гору

Корпорація Apple заявила про річний приріст доходів, оприлюднивши вражаючі квартальні результати. Звіт перевершив очікування Уолл-стріт.


Згідно зі звітом IBES від Refinitiv, виручка і прибуток Apple в третьому кварталі склали 59,69 млрд доларів і 2,58 долара на акцію, тоді як аналітики очікували 52,25 млрд доларів і 2,04 долара на акцію.


Результати, що продажі iPhone приблизно на 4 мільярди доларів перевищили очікування аналітиків, з'явилися в той же день, коли валовий внутрішній продукт США впав на 32,9% в річному численні, що є гіршими показниками економіки країни з часів Великої депресії.


Згідно з даними IBES, отриманим від Refinitiv, 60% продажів доводилося на міжнародні ринки. Компанія отримала дохід від iPhone в розмірі 26,42 млрд доларів, що на 4 млрд доларів вище очікувань аналітиків в 22,37 млрд доларів.


В інтерв'ю Reuters генеральний директор Тім Кук сказав, що після квітневих збоїв продажу почали зростати в травні і червні, чому сприяв так званий «сильний» запуск iPhone SE за $ 399, представлений в квітні.


Apple оголосила про зростання продажів аксесуарів, таких як AirPods, і сервісів, таких як App Store.


Подальше зростання в сфері послуг і аксесуарів також показав довговічність бренду компанії, що спонукало інвесторів розглядати його як порівняльне безпечний притулок і підняло ціни на акції з березня.


Компанія також побачила сильні продажу в своєму регіоні Китаю, де агресивні ціни під час червневого сезону святкових покупок і дешевша модель iPhone SE, випущена в квітні, допомогли збільшити продажі на 2% до 9,33 мільярда доларів з 9,16 млрд доларів роком раніше .


Продажі в його сегменті послуг, який також включає пропозиції, такі як iCloud і Apple Music, виросли на 14,8% до 13,16 млрд доларів за порівнянні з 11,46 млрд доларів рік тому і очікуваннями аналітиків в 13,18 млрд доларів. Кук повідомив Reuters, що у Apple на платформі 550 мільйонів передплатників, в порівнянні з 515 в попередньому кварталі.


Продажі в сегменті носяться пристроїв, який включає Apple Watch, виросли на 16,7% до 6,45 млрд доларів у порівнянні з 5,53 млрд доларів рік тому і оцінками в 6,0 млрд доларів, згідно з даними Refinitiv.


Apple отримала вигоду від тенденцій віддаленої роботи та навчання, повідомивши про продажі в сегментах iPad і Mac в розмірі 6,58 млрд дол. І 7,08 млрд дол., Що перевищує очікування в розмірі 4,88 млрд дол. І 6,06 млрд дол., Згідно з даними Refinitiv.


«Я думаю, що у нас найсильніша лінійка продуктів в обох областях, які у нас коли-небудь були», - сказав Кук агентству Рейтер. «Ви поєднуєте це з роботою на дому і дистанційним навчанням, і це дає дійсно дуже хороші результати».


Але світовий ринок смартфонів вже знаходився в стані стагнації, перш ніж новий коронавірус змусив його стискатися, і Apple сильно вплинула на зростання свого бізнесу в сфері послуг, де найшвидше зростання виручки компанії стався в третьому фінансовому кварталі. Найбільшим компонентом цього бізнесу є App Store, де Apple генерує комісійні від 15% до 30% на деякі продажу.


У середу Кук зіткнувся з питаннями від законодавців США про методи Apple, пов'язаних з магазином, які зазнали критики з боку незалежних розробників додатків, які заявили, що його правила і непередбачуваний процес затвердження ставлять їх у невигідне становище по відношенню до виробника iPhone.

Apple також оголосила про розділення акцій "один до чотирьох" - це означає, що після поділу кожен власник "старої" акції отримає чотири "нових", сумарна вартість яких буде дорівнювати одній "старої" до поділу.


Apple не дала прогноз щодо фінансових показників четвертого кварталу.


Більшість аналітиків очікують, що випуск принаймні деяких з нових моделей iPhone цієї осені буде відкладений після того, як кілька великих постачальників Apple, такі як Broadcom Inc і Qualcomm Inc, зробили свої прогнози. За словами високопоставленого чиновника великого постачальника iPhone, який знає про ситуацію безпосередньо, Apple, швидше за все, відкладе випуск деяких моделей до листопада через перебої в постачаннях через коронавірус.



Акції Газпрому: прогноз на 2017 рік

опубліковано 10 серп. 2017 р., 14:57 Fransua Omar   [ оновлено 10 серп. 2017 р., 15:17]

Ґаджет Google - "Include gadget (iframe)"
Aktsiyi Hazpromu - prohnoz na 2017 rik
Кінець 2016 і початок 2017 року ознаменовані великими змінами в світовому співтоваристві. Одним з найбільш глобально поміняти ринків став ринок енергоресурсів. Газпром є однією з найбільш великих компаній на цьому ринку, тому питання щодо вартості його акцій сьогодні стоїть особливо гостро.
У період загальної інформаційної дезорієнтації потрібно зберігати холодну голову і аналітично мислити, щоб об'єктивно оцінити прогноз зростання і падіння цін на акції такого енергетичного гіганта, як Газпром.

Негативні фактори

Останній місяць спостерігається стійке зниження цін на акції Газпрому. На закритті торгової сесії в середині березня акції впали в ціні на 1,02%. Причому в даний час весь російський ринок цінних паперів переживає певний занепад, тому немає нічого надприродного в такому падінні вартості акцій російської компанії.
Здебільшого негативні наслідки для цінних паперів Газпрому мали політичні дії Сполучених Штатів Америки, пов'язані зі спробами витіснити російську компанію з європейського ринку. Також серйозною проблемою для Газпрому стала ситуація з Україною, але ж вона є важливим транзитним елементом при транспортуванні газу з Росії в Європу.
Важливим негативним чинником є ​​закриття проекту «Південний потік». Про це заявив глава Газпрому Олексій Міллер. Нагадаємо, що через незгоду Болгарії на здійснення даного проекту, його довелося згорнути. Сам проект був направлений на будівництво потужного газопроводу для транспортування газу з Росії прямо до Туреччини. В даний момент главами Газпрому і турецької компанії Botas розглядається новий проект з тією ж метою. На цей раз газопровід планується провести через Чорне море.
Загальний фон занепаду російської економіки також не сприяє зростанню цін на акції російських компаній. Через політичну обстановку в світі, стану світової економіки і поточного курсу валют Російська Федерація переживає не найкращі часи. Газпром - далеко не єдина компанія, яка постраждала в результаті останніх подій. З огляду на безпрецедентну залежність Газпрому від політичної обстановки і державної влади, компанія, можливо, є однією з найбільш уразливих в даний момент.
Читайте також: Яким буде податок на видобуток корисних копалин у 2017 році
Наприклад, можна згадати недавню заяву Газпрому про безкоштовні поставки газу в невизнані республіки ДНР і ЛНР. Повідомлялося, що це обійдеться в 4 мільйони доларів на добу. Мало того, що це дуже ризикований, з політичної точки зору хід, так ще й ринок цінних паперів негайно на це зреагував, знизивши вартість цінних паперів Газпрому. Згадаймо, що серед акціонерів Газпрому держава займає трохи більше половини, тому практично половина акціонерів терплять збитки через такого рішення. Обвал цін і негативні прогнози аналітиків у зв'язку з цією ситуацією зовсім не дивний.
В даний час спостерігається падіння цін на нафту, які грають не першорядну, але все ж досить значиму роль у формуванні вартості акцій.
Всі ці фактори вкрай негативно впливають на загальний стан акцій Газпрому і сприяють зниженню цін на них. Прогнози, засновані на цих умовах, вкрай негативні. Тепер перейдемо до обставин, які можуть обернутися підвищенням вартості цінних паперів Газпрому.

Позитивні фактори

Як вже зазначалося раніше, незважаючи на закриття проекту «Південний потік», Росія в особі Газпрому все ж розраховує на розширення співпраці з турецькими компаніями в енергетичній сфері. Про це свідчить підпис меморандуму про будівництво потужного газопроводу, здатного транспортувати газ обсягом 63 мільярди кубометрів на рік, що проходить через Чорне море. Меморандумом також передбачається поставка в Туреччину більше 14 мільярдів кубометрів газу. У новому газопроводі планується задіяти ту ж вхідні станцію, що і в закритому «Південному потоці». У зв'язку зі зростаючими потребами Туреччини в енергоресурсах розглядається можливість зниженням цін на газ та інших пільгових умов. Більш того, при необхідності Росія готова побудувати на турецькій території додатковий газовий хаб, який дозволить постачати газ до Південної Європи. Наявність подібного торговельного партнера зобов'язана позитивно вплинути на оцінку паперів на міжнародному ринку.

Говорячи про торгових партнерів, складно не згадати про недавнє прорив у відносинах з Китаєм. В кінці минулого року російські і китайські представники підписали кілька документів про співпрацю, в числі яких були також документи, пов'язані з довгостроковою постачанням газу. Договір на поставку газу обсягом в 30 мільярдів кубометрів підписаний строком на 30 років. Глава компанії Газпром Олексій Міллер прокоментував, що експорт газу в Китай найближчим часом цілком може перевершити обсяги поставок газу в Європу. Ця інформація надана вже з урахуванням того, що Росія планує збільшити поставки газу в Європу.
Неважко уявити, наскільки співпраця з Китаєм вигідно для російського ринку енергоресурсів. Більш того, в найближчих планах Газпрому - будівництво потужного газопроводу «Сила Сибіру». Він дозволить безпосередньо поставляти газ до Китаю. Що стосується авансу на будівництво, який пропонували китайські представники, то Міллер не бачить в ньому необхідності. В цілому вартість угоди між російським Газпромом та Китайською національною нафтогазовою корпорацією CNPC складе близько 400 мільярдів доларів.
Читайте також: Особливості вкладів в банку «Відкриття»
На даний момент факторів, що сприяють підвищенню цін на акції Газпрому, трохи, але кожен з них досить значний сам по собі. Всі позитивні події пов'язані з довгостроковою співпрацею, тому є досить переконливими і надійними для позитивного прогнозу.
аналіз динаміки
В даний час на ринку акцій для Газпрому не відбувається жодних різких змін. Вартість цінних паперів коливається в коридорі від 130 до 150 рублів за одну акцію. Безумовно, в тривалому періоді спостерігається помірне падіння цін на акції, але все це можна пояснити політичною та економічною ситуацією в світі. Швидше за все, подібний стан не триватиме довго. Можна помітити, що в іноземній валюті (доларах або євро) графік динаміки цін на акції Газпрому виглядає більш гнітюче.
Як би там не було, починаючи з кінця лютого, акції Газпрому значно зросли, в порівнянні зі значеннями кінця 2016-початку 2017 року. Особливо сумною була ситуація на грудень 2016-січень 2017. У цей час цінні папери газової компанії в перерахунку на долари коштували менше, ніж під час кризи 2008 року - 2,5 долара за одну акцію. Це значення оновило ціновий мінімум цінних паперів Газпрому. За всіма прогнозами спекуляція і махінації західних інвесторів повинні були обвалити котирування російської компанії ще нижче, однак цього не сталося. Замість обвалу цін в лютому відбувся стрибок вгору, і в даний момент ми спостерігаємо, як ціни відносно стабільно тримаються в коридорі від 130 до 150 рублів, як було сказано вище.

Прогноз на 2017 рік

Аналітики стверджують, що зростання цін на акції Газпрому неминучий. Різняться тільки прогнози щодо абсолютної вартості акцій. Більшість фахівців сходяться на думці, що котирування Газпрому зобов'язані вирости в 2017 році при настанні будь-якого з наступних подій:
  • налагодження відносин Росії і України, подолання української кризи;
  • реальні результати наміченого співробітництва з Туреччиною і Південною Європою;
  • реалізація договору на поставку газу для Китайської національної нафтогазової корпорації;
  • зміна стану валютного ринку, підвищення курсу рубля щодо американської та європейської валюти.
Більшість експертів прогнозують, що при виконанні цих умов вартість цінних паперів російської нафтогазової компанії виростуть до значення, рівного 200 рублів за одну акцію. Можливий також і подальше зростання, проте для нього потрібно дійсно потужна передумова. Можливо, їй стануть співпрацю з Китаєм і Євразійський економічний союз.

У самому негативному сценарії, якщо жодне з перелічених умов не буде дотримана, вартість цінних паперів може впасти до критичної позначки - близько 80 рублів за одну акцію.
Однак цими двома варіантами розвитку подій не можна обмежитися. Можливий ще один варіант - відсутність будь-яких сильних змін і продовження млявої динаміки.

Coinatmradar зазначив вибухове зростання кількості встановлюваних біткоінматів

опубліковано 24 черв. 2017 р., 11:59 Fransua Omar   [ оновлено 10 серп. 2017 р., 15:23]

Coinatmradar зазначив вибухове зростання кількості встановлюваних біткоінматів
Загальна кількість біткоіноматов, встановлених в травні цього року, практично в два рази перевищило квітневі дані. Зростання числа біткойноматів по всьому світу склало 6.7%, при цьому кількість біткойноматів в Сполучених Штатах і Канаді збільшилася майже на 8%.

Нагадаємо, що в травні спостерігалось серйозне зростання ціни на біткоіни - саме цей факт дав поштовх до збільшення кількості встановлюваних біткоіноматів.

За інформацією сайту Coinatmradar, в травні було встановлено 95 нових терміналів. У той же час, 17 біткойноматів було закрито, таким чином, загальна кількість діючих терміналів становить зараз 1236.

Основне зростання спостерігається на території Північної Америки, причому в Америці кількість біткойноматів збільшилася на 7.8% (+12 терміналів), у Великобританії - на 11.5% (+7 біткойноматів), а в Японії - на 36.4% (+4 біткойномати).

75% всіх біткойноматів знаходиться в Північній Америці.


В даний час лідером за кількістю діючих біткойноматів є Сполучені Штати. Зараз в країні функціонує 851 термінал. Канада займає друге місце, кількість біткойноматів тут становить 167, далі йдуть Великобританія (68 біткойноматів), Іспанія (34 біткойномати), Австрія (25 біткойноматів) і Фінляндія (21 біткойномат).

За інформацією Coinatmradar, зараз на території Північної Америки знаходиться 75% всіх біткойноматов. Кількість кріптовалютних терміналів в Європі становить 20%.

Проте, слід зазначити, що дані Coinatmradar практично повністю засновані на інформації, отриманої від великих компаній-виробників біткойноматів. Таким чином, інформація може бути не зовсім точною, так як вона не відображає даних про терміналах, встановлених самостійно.

Однак незважаючи на те, що кількість біткойноматов, яке випускається основними виробниками - показник досить вузький для того, щоб судити по ньому про розвиток кріптовалютной економіки, з цієї інформації можна зробити висновок, що більшості країн світу, що розвивається належить пройти довгий шлях до розвитку власної кріптовалютной економіки і інфраструктури.

Пірати XXI століття - Навіщо Донбас переходить на біткоіни?

опубліковано 14 серп. 2016 р., 10:12 Fransua Omar   [ оновлено 15 серп. 2016 р., 03:00]

Пірати XXI століття Навіщо Донбас переходить на біткоіни?

ДНР спробує перейти на біткоіни, щоб впоратися з міжнародною ізоляцією і санкціями. Наскільки успішним буде проект невизнаної республіки - покаже час. Але вже зараз ясно, що кріптотехнологіі стають все більш затребуваними. Приватні компанії та державні утворення прагнуть до більшої незалежності, а блокчейн дозволяє цього домогтися. «Лента.ру» згадувала практику використання «піратських» грошей і намагалася передбачити, коли криптовалюта остаточно витіснять валюти традиційні.

Донецький народний біткоін

4 серпня в Донецькій Народній Республіці (ДНР) відбулася конференція, присвячена питанням впровадження біткоінів і технології блокчейн. Форум під назвою «криптовалюта і блокчейн-технології як інструмент економічного розвитку» був організований донецькою компанією «біткоіни-Донбас».

На конференції виступили міністр освіти і науки самопроголошеної республіки Лариса Полякова, представники Міністерства інформації, Міністерства зв'язку, ЦБ ДНР та інших структур. Судячи зі складу учасників, в ДНР всерйоз розглядають перспективу впровадження біткоінів.

Присутні на конференції обговорювали питання розвитку передових цифрових технологій в державному секторі і можливості їх впровадження в систему управління державою.

З вересня 2015 року влада ДНР оголосили своєю офіційною валютою російський рубль. Тим же шляхом пішли свого часу два інших орієнтованих на Росію держави - Абхазія і Південна Осетія.

Деякі державні утворення все ж вирішувалися випускати свою валюту. Так, в Придністров'ї ходять власні рублі з портретом полководця Суворова, і це один з небагатьох і вкрай рідкісних успішних проектів створення власних грошей в умовах ізоляції і невизнання.

Іншими прикладами є, мабуть, тільки тайванський долар і динар «Ісламської держави» (ІД). Але Тайвань володіє набагато більшими економічними можливостями, ніж ДНР, а про фінансову систему угрупування ІД вкрай складно судити.

У 2005 році в Нагірно-Карабахської республіки теж спробували ввести карабахський драм, але через маленького номіналу і обмеженості тиражу ці гроші в реальному зверненні практично не використовуються. Люди розплачуються вірменськими драмами, а карабаська валюта залишилася предметом інтересу колекціонерів.

Приблизно така ж доля спіткала Сахару песету і сомалілендський шилінг. Північний Кіпр і Косово спочатку користуються валютою суміжних держав-покровителів. Палестинська автономія також використовує валюту метрополії, з якої веде війну.

Придністровські рублі - один з успішних прикладів створення власної валюти невизнаною державою
Придністровські рублі - один з успішних прикладів створення власної валюти невизнаною державою

Але повернемося до біткоінів. Здавалося б - навіщо зв'язуватися зі складними технологіями? У ДНР розраховують, що вони можуть стати інструментом для обходу економічних санкцій. У цьому є певний резон, оскільки біткоіни часто використовують в тому випадку, якщо хочуть уникнути контролю держави. Іноді це торгівля нелегальними товарами - такими як зброя і наркотики. Творець відомої фінансової піраміди МММ Сергій Мавроді теж розробляв нові схеми на основі біткоінів. Йому вдалося умовити близько двох мільйонів громадян ПАР інвестувати в проект «Республіка біткоіни».

Отже, криптовалюта користуються ті, хто хоче піти від контролю держави або будь-яких міждержавних інститутів (у випадку з ДНР - сховатися від іноземних санкцій). Але ці технології дозволяють захиститися і від шахрайства та довільної фінансової політики самої держави.

Геть Центробанк

Нобелівський лауреат економіст Фрідріх фон Хайек відзначав у своїй роботі «Приватні гроші», що на товарному ринку речі з поганим співвідношенням ціна-якість витісняються завдяки конкуренції, при цьому якість світових валют, навпаки, з часом тільки погіршується.

Як правило, держава встановлює монополію на емісію національної валюти. І хоча центральні банки в розвинених країнах є незалежними, вони так чи інакше відчувають політичний тиск урядів, нерідко змушують прискорювати обороти друкарського верстата.

У будь-якому випадку випуск додаткових грошей - рішення центробанку тієї чи іншої країни, а далі все залежить від професіоналізму, компетентності та незалежності регулятора. Але на це не варто розраховувати. «Віра в те, що дешеві гроші завжди бажані і вигідні, робить неминучим і нездоланним тиск на всякий політичний орган або будь-якого монополіста, про який відомо, що він здатний зробити гроші дешевими, випускаючи їх у більшій кількості», - говорив фон Хайек.

Уже тоді, в 70-і роки минулого століття, він був переконаний, що основна загроза фінансової стабільності виходить саме від держави - це воно породжує кризи своєю політикою. Тому в своїй роботі вчений розробив ідею ліквідації центральних банків, які просто не можуть діяти в ім'я загального блага: «Не буде великим перебільшенням, якщо я скажу, що центральний банк, схильний до політичного контролю або просто серйозного політичного тиску, абсолютно не здатний регулювати кількість грошей так, щоб це сприяло чіткій роботі ринкового механізму ».

Економіст підкреслював, що політики викручують руки центральним банкам не тільки в країнах з авторитарними режимами, а й у цілком демократичних державах, котрі виголошують незалежність фінансового регулятора. При цьому, попереджав Хайек, повернення до золотого стандарту не вирішить проблеми - золото є дуже незручною розрахунковою одиницею для угод і бухгалтерського обліку.

В силу вищевикладеного «існування національних валют не є ні неминучим, ні бажаним». Відповідно до ідеями нобелівського лауреата, слід передати випуск грошей в руки приватних установ, а центральний банк повинен бути поставлений в рівні умови з усіма іншими емітентами.

Коли Хайек викладав свої ідеї, вони виглядали абсолютно маячними і нереалізованим, але з появою технології блокчейн ідея про конкуруючих емітенти вже не здається такою вже фантастичною. Виходить, що ДНР та інші державні утворення і навіть повноцінні держави (наприклад, про перехід на біткоіни під час боргової кризи 2015 року часто говорили в Греції), які думають про майбутнє запровадження блокчейна і криптовалюта, зараз знаходяться на вістрі фінансових технологій. Своїми зусиллями вони наближають момент появи паралельних і конкуруючих валют з кількома «друкованими верстатами». Тим більше що навіть до появи більш-менш розвинених цифрових технологій вже проводилися подібні експерименти. Сьогодні поява приватних валют і повсюдне впровадження блокчейна поступово стає реальністю.

Франки Уральської Республіки

Лихі 90-е в Росії. Уряд Гайдара відпустив роздрібні ціни, і водночас скасував контроль над валютним курсом. У країні розкручувався маховик інфляції, ціни виросли в рази. При цьому в країні була валюта, яка трималася як скеля. Це був франк. Уральський франк.

Товарно-розрахункові чеки товариства «Уральський ринок» були надруковані в 1991 році за ініціативою групи молодих підприємців та громадських діячів під керівництвом підприємця Антона Бакова.

Банкноти червоного кольору із зображенням композитора Петра Ілліча Чайковського були випущені на замовлення «Уральського ринку» на Пермської друкованої фабриці Держзнаку. Всього було надруковано 1 мільйон 930 тисяч банкнот номіналами 1, 5, 10, 20, 50, 100, 500 і 1000 уральських франків на загальну суму в 56 мільйонів франків. Вартість замовлення, за словами Бакова, склала 20 тисяч доларів. Назва «франк», мабуть, вирішили взяти слідом за швейцарським франком - валютою, яка славиться своєю стійкістю.

1000 уральських франків з Чайковським
1000 уральських франків з Чайковським

Двома роками пізніше в межах сучасної Свердловської області виникла Уральська Республіка, яка фактично проіснувала з 1 липня 1993 року по 9 листопада 1993 року. Замовники так і не зважилися ввести нову валюту в повсюдне звернення.

У 1997 році бізнесмен ввів уральські франки як платіжний засіб на приналежному їй металургійному заводі в місті Сєрова. Робочі розплачувалися ними в їдальнях, буфетах та заводських магазинах; в ходу були банкноти номіналами 1, 5, 10, 20 франків. Коли фактом використання непередбачуваної законодавством валюти зацікавилася прокуратура, частина тиражу була промаркована написом: «Талони на харчування». Тепер у нумізматів особливо цінуються банкноти без цих печаток. Розрахункові чеки проіснували аж до 2000 року, коли Баків був вигнаний із заводу, а нова адміністрація скасувала ходіння місцевих «грошей».

Курйоз? Зрозуміло. І тим не менше уральські франки можна назвати стійкою квазівалюти, забезпеченої продуктовим набором. У заводу з'явилося фінансове зобов'язання перед працівниками - нагодувати їх. Це зобов'язання і є по факту забезпечення для валюти. Дана історія наочно показує, що існування корпоративних грошей в общем-то можливо. Можливо воно і для невизнаних і частково визнаних державних утворень.

Конкуруючі гроші

«Сьогоднішні біткоіни - це скоріше іграшка, такий же іграшкою свого часу був літак братів Райт. Але саме з нього почалася авіація. Так само і біткоіни - ця криптовалюта має свої огріхи, але це початок абсолютно нового типу грошей », - переконаний радник з макроекономіки гендиректора брокерського будинку" Відкриття "Сергій Хестанов. На його думку, в подальшому криптовалюта стане набагато більше, а в недалекому майбутньому вони будуть домінувати.

У Росії теж задумалися про створення власної криптовалюта. Правда, функціонери Мінфіну і Центробанку, що опрацьовує цю ідею, спочатку припускають, що вона буде випускатися централізовано. А перевагою біткоіни є саме те, що він емітується без єдиного «друкарського верстата». З цієї точки зору залишається тільки підписатися під словами глави Ощадбанку Германа Грефа про те, що криптовалюта в Росії померла, не народившись.

Трохи раніше він розкритикував пропозицію ввести в Росії кримінальну відповідальність за обмін біткоіни, зазначивши, що це призведе до зупинки розвитку перспективної технології блокчейн і до регресу в цілому. Схоже, що до слів Грефа все ж прислухалися: кримінальної відповідальності за випуск та використання криптовалюта не буде.

Для випуску біткоінів використовуються обчислювальні потужності комп'ютерів. Щоб перейти на криптовалюту, окремій державі доведеться обзавестися величезною комп'ютерної «фермою».
Для випуску біткоінів використовуються обчислювальні потужності комп'ютерів. Щоб перейти на криптовалюту, окремій державі доведеться обзавестися величезною комп'ютерної «фермою».

Ставлення до біткоінів в різних державах різне. Як відомо, Мінфін Росії до останнього часу виступав за повну заборону криптовалюта взагалі і біткоіни зокрема. Настільки ж негативно відноситься до криптовалют Китай (втім, це не завадило Мавроді залучити до своєї «соціальну фінансову мережу» значне число громадян цієї країни, що призвело до зростання курсу біткоіну). У ФРС США ставлення до цифрових грошей швидше нейтральне, а ось в Данії держава навіть виділяє гранти на дослідження в цій області. Все залежить від бажання держави контролювати емісію: чим воно вище, тим більше нервова реакція на поширення інших платіжних засобів.

Сергій Хестанов вважає, що поширення криптовалюти в світі неминуче. «Перевага блокчейн-технології - в її відкритості. Всі програмні коди доступні. Зараз багато великих банків експериментують зі створенням своїх криптовалюта », - пояснює він і висловлює думку, що в майбутньому цілком ймовірно створення своїх валют великими корпораціями. При цьому є можливість робити валюти з різним забезпеченням - від сировини і продуктів харчування до нерухомості. А курс буде визначатися на біржі.

Ідеї Фрідріха фон Хайєка про якісні конкуруючі валюти поступово реалізуються. Спроба створити гроші, випуск яких не залежить від свавілля - держави, центрального банку або міжнародної спільноти (в прикладі з ДНР перехід на криптовалюта розглядається саме як порятунок від ізоляції і санкцій), - означатиме революцію в глобальній фінансовій системі.

Ключові поняття світу криптовалют

Криптовалюта - цифрові гроші, випуск і підрахунок яких заснований на шифруванні. Емісія біткоінів, наприклад, відбувається через Майнінг (від англійського mining - видобуток корисних копалин).

Майнінг - створення нових біткоінів. Випуск криптовалюти децентралізований - в світі не існує центробанку, який би одноосібно «друкував» біткоіни. Цим займаються Майнер. Використовуючи обчислювальні потужності своїх комп'ютерів, вони додають в мережу нові блоки і записують в них дані про транзакції. В нагороду за розширення бази даних Майнер отримують біткоіни. Ця база даних називається блокчейн (blockchain - ланцюг блоків).

Блокчейн - сховище інформації про всі операції всередині системи. Простіше кажучи - бухгалтерська книга, в якій записан рух біткоінів. Блокчейн відкритий, подивитися дані може кожен. При цьому блоки пов'язані між собою шифруванням, і поміняти в них щось неможливо або вкрай важко.

Оригінал статі: https://lenta.ru/articles/2016/08/14/bitdnr/

Золото зростає після збереження базової ставки ФРС

опубліковано 29 лип. 2016 р., 06:41 Fransua Omar   [ оновлено 30 лип. 2016 р., 09:35]

Ґаджет Google - "Include gadget (iframe)"
Вартість золота зростає після рішення Федеральної резервної системи (ФРС) США зберегти базову ставку, свідчать дані торгів. 27 липня 2016 р. станом на 21:40  за київським часом вартість контракту серпневого контракту на унцію золота виросла на 0,83% до $ 1131,8.

Станом на 21:40 за київським часом вартість контракту серпневого контракту на унцію золота виросла на 0,83% до $ 1131,8.

Чистий прибуток Ford за II квартал 2016 року скоротився на 8,7%

опубліковано 29 лип. 2016 р., 06:22 Fransua Omar   [ оновлено 30 лип. 2016 р., 09:34]

Ґаджет Google - "Include gadget (iframe)"
Чистий прибуток Ford за II квартал 2016 року скоротилася на 8,7%
Ford Motor Co. другий за величиною автовиробник США, відзвітував про скорочення чистого прибутку в II кварталі 2016 року, а також попередив, що досягнення їм цільових показників на цей рік супроводжується низкою ризиків. Так, чистий прибуток скоротився на 8,7% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 1,97 млрд доларів, повідомляє компанія. Виручка Ford в II кварталі зросла на 8% - до 39,48 млрд доларів, тоді як за аналогічний період 2015 го вона становила 37,26 млрд. Скоригований чистий прибуток на акцію знизилася до 0,49 долара з 0,54 долара, зафіксованих у II кварталі 2015 року, тоді як експерти очікували прибуток у 0,60 долара на акцію. На цьому тлі акції компанії впали на 8,02% - до 12,74 долара.

У США організатор біткоїн-піраміди засуджений до півтора років ув'язнення замість сорока

опубліковано 23 лип. 2016 р., 06:28 Fransua Omar   [ оновлено 30 лип. 2016 р., 09:19]

Ґаджет Google - "Include gadget (iframe)"
в один прекрасний момент мав близько 7% від усіх Bitcoins в публічному зверненні
Суд Південного округу Нью-Йорка завершив розгляд першого в історії справи про фінансову піраміду, побудованої з використанням біткоїнів. Головний обвинувачений у цій справі Трендон Шейверсом засуджений до 18-місячного тюремного ув'язнення.

Про це повідомляє Reuters.

Додатково він був засуджений до трирічного нагляду після звільнення, виплати спеціального податку в розмірі $ 100 і $ 1,2 млн безповоротного застави, а також відшкодування збитків у розмірі $ 1,2 млн.

Оголошений вирок поставив крапку в справі, яке почалося в липні 2013 року, коли Шейверсом були пред'явлені звинувачення в обмані інвесторів за допомогою інвестиційного сервісу Bitcoin Savings and Trust (BCS & T). Пропонувався Шейверсом сервіс був згодом визнаний фінансовою пірамідою.

Звинувачення включали в себе шахрайство з цінними паперами та шахрайство з використанням електронних засобів повідомлення, що за сукупністю загрожувало Шейверсом 40-річним тюремним терміном. Але в 2015 році звинувачений пішов на угоду з правосуддям, ніж знизив максимально можливий термін ув'язнення до 41 місяця.

В процесі розгляду справи прокурор Південного федерального судового округу штату Нью-Йорк Пріт Бхарара заявив, що ця справа є прикладом використання нових технологій при здійсненні незаконних дій.

«Застосувавши нові можливості до старих шахрайських схем, Трендон Шейверсом використовував біткоіни для запуску класичної фінансової піраміди. Шейверсом залучав грошові кошти, обіцяючи вражаючу прибуток і даючи персональні гарантії цього, хоча в дійсності всього лише платив старим інвесторам за рахунок нових », - підкреслив прокурор.

У заключній промові Шейверсом визнав свою провину.

«Я зробив катастрофічну помилку. Не думаю, що коли-небудь зможу забути про це », - заявив обвинувачений.

У вересні 2014 року Шейверсом вже був оштрафований на $ 40,7 млн, будучи відповідачем за цивільним позовом. Через кілька місяців він був заарештований.

Прокуратура Нью-Йорка повідомляє, що в результаті своїх дій Трендон Шейверсом заволодів 146 тисячами біткоіни. На момент скоєння злочину їх вартість дорівнювала $ 807 тисяч., А до моменту оголошення вироку досягла $ 97 млн.

Нагадаємо, в 2015 році окружна прокуратура Нью-Йорка закрила 73 шахрайських сайту, пов'язаних з біткоїнами. Тоді співробітникам прокуратури, які працювали під прикриттям, вдалося встановити шахрайські сайти, які належали компанії YouYou Finance. Більшість з цих сайтів пропонувало незвично високий дохід на біткоїн-депозити.

Алан Грінспен пропонує повернення до золотого стандарту

опубліковано 21 лип. 2016 р., 04:17 Fransua Omar   [ оновлено 30 лип. 2016 р., 09:20]

Ґаджет Google - "Include gadget (iframe)"
alan-grinspen-proponue-povernenna-do-zolotogo-standartu

У п'ятницю 24 червня 2016 після референдуму з питання виходу Великобританії з Євросоюзу, Алан Грінспен, в своєму інтерв'ю для CNBC зробив шокуючу заяву. За його словами, він ніколи не бачив такої поганої стану справ.

Це найгірший період на моїй пам'яті, з того моменту як я поступив на державну службу. Нічого подібного не було навіть в період кризи 1987 року, коли 19 жовтня індекс Dow впав на рекордні 23%. Тоді я думав, що це було дно для всіх потенційних проблем. Але який розкладає ефект нікуди не дінеться. Я б дуже хотів сказати хоч щось позитивне.

Як не дивно, він сказав це зовсім не з питання Брексіта. Його куди більше турбують економічні проблеми Америки.

В іншому інтерв'ю, Грінспена настійно попросили прокоментувати саме питання Британського референдуму, на що він заявив, що Девід Кемерон прорахувався і зробив 'жахливу помилку' провівши цей референдум. Це рішення призвело до 'страшному в усіх відношеннях результату'. "Це не повинно було статися", - говорить Грінспен. Він також зазначив, що в результаті Брексіта "ми зараз знаходимося на ранніх стадіях кризи, початок якому тепер належить", вказуючи на Шотландію, яка тепер ймовірно пройде через власний референдум з питання виходу з ЄС. Грінспен пророкує, що результат голосування буде таким же, і що Північна Ірландія "ймовірно" піде тим же шляхом.

Єврозону він визначає, як дійсно "уразливий інститут", в основному через наявність Греції в її структурі. 

"Позбавтеся від Греції. Її заборгованість токсична, при тому, що вона займає центральне становище в дуже важливою економічну зону ".
 
Іронія в тому, що Єврозона витратила величезну кількість часу роблячи все що в її силах, щоб довести всю міць і незламність союзу, борючись за збереження Греції, при тому, що куди більш благополучна Великобританія залишила лави ЄС буквально за одну ніч. На щастя, Великобританія не була частиною монетарного союзу, інакше вже зараз все було б скінчено.

Але говорячи про кризу, Грінспен попередив, що основна проблема не в імміграції, і навіть не в економіці, а в нестійкому стані справ з витратами на соціальне забезпечення, або як він сам висловився "в соціальних правах".

Питання полягає в тому, що соціальні права є юридичними питаннями. Вони не мають нічого спільного з економікою. Ви досягаєте певного віку або захворієте, або ще щось подібне, і ви отримуєте право на певні соціальні блага за рахунок бюджету, без будь-яких натяків на те, за рахунок чого це має фінансуватися. За нинішньої ситуації з продуктивністю економіки нам ще пощастило, що щорічне зростання становить близько 2%. Але такий темп зростання недостатній для фінансування існуючих потреб.

Я не знаю, як вирішиться ця ситуація, але криза безумовно буде.

Це одна з найбільших проблем демократії. Як би ви впоралися з цією ситуацією? В кінцевому підсумку ви зіткнетеся з ситуацією, на подобу тієї, що була в Великобританії при Маргарет Тетчер. Насправді, в її випадку, ситуація була навіть гірше. Тоді їй вдалося фундаментально змінити стан справ. Коли шахтарі мали намір почати страйк, вона була в курсі ситуації, що склалася. Вона побудувала величезні склади, і страйки не привели до різкого дефіциту вугілля в Великобританії. В результаті профспілки зазнали невдачі. Вона фундаментально змінила Великобританію, наслідки її реформ дійшли до наших днів. До кінця не ясно чия саме це заслуга, що Великобританія перебуває в хорошому положенні. Може ми зобов'язані цим Євросоюзу, а можливо Маргарет Тетчер.

Коли Грінспена запитали, чи знаходимось ми в "історичній аварійної ситуації", щоб вирішити цю проблему, він відповів: "Можливо. У США соціальні пільги, які є більш загальним терміном, вважаються третім стовпом Американської політики. Варто вам їх торкнутися, і ви програєте. В цілому картина така: Республіканці не хочуть цього торкатися. Демокарти не хочуть цього торкатися. Вони навіть не хочуть про це говорити. Саме з цієї позиції варто проводити вибори в США. Ви ніколи не почуєте ні слова не від однієї зі сторін ".

Далі Грінспен продовжив критикувати помилкове, на його думку відновлення економіки, попереджаючи, що "фундаментальною проблемою є сам факт того, що зростання продуктивності практично зупинився".

Нам все більше не вистачає людей. Іншими словами, все дуже задоволеним тим, що рівень зайнятості зростає. Що ж, статистика лише підтверджує, що нам потрібно все більше і більше людей, щоб виробляти все менше і менше. Це далеко не рецепт життєздатною політичної системи. Ми вже знаходимося на етапі стагнації. Не думаю, що ми вже увійшли в період рецесії, але до кінця я в цьому не впевнений. У чому я впевнений, так це в зростанні грошової маси та інфляції. Вона вперше зростає дуже стійко. Зростання інфляції триває вже кілька місяців, і кожен місяць вона додає по одному-двом процентному пункту. Що нас повинно турбувати і чому ми зовсім не надаємо уваги, це те, що подібний тип економічного середовища закінчується інфляцією. Історично, фіатние валюти завжди закінчували подібним чином.

І тут ми підходимо до найголовнішого. Грінспен говорить про настання доларової гіперінфляції:

Я знаю, що якщо ви подивитеся на історію людства, то обов'язково знайдете в ній сприятливі періоди без інфляції, де все йшло гладко. Все що потрібно, трохи терпіння. Спокійні періоди обов'язково закінчувалися. Не можу сказати, що саме це я бачу на горизонті. Поки не зрозуміло. Ціни на товарні активи виглядають перекупленими. Ціни на нафту сильно вплинули на глобальну інфляцію. Навряд чи варто чекати швидкого розвитку подій, але не варто й дивуватися, побачивши наступний хід з боку інфляції. Її немає, немає ... до тих пір, поки вона раптом не станеться.

Зрозуміло, Грінспен ігнорує свою власну роль в створенні циклу зростання-спаду, що призвело світ до серії все більш руйнівних бульбашок, і, в кінцевому рахунку, може закінчитися гіперінфляцією, викликаної шаленим друкуванням грошей. У ретроспективі, 90-річний Грінспен пропонує просте рішення: золотий стандарт.

Якби ми повернулися до золотого стандарту, усе повернулося б до ладу. Згадайте період з 1870 по 1913 рік, який був одним з найбільш бурхливих економічних періодів в історії США. То був час золотого стандарту. Можете над мною посміятися, але дайте на просте запитання: чому зараз володіють золотом в основному Центробанки?

Дивитися відео інтерв'ю англійською: 

У «Приват24» запустили можливість P2P-кредитування

опубліковано 18 бер. 2016 р., 07:08 Fransua Omar   [ оновлено 28 лип. 2016 р., 07:26]

P2P-кредитування
3 березня 2016 «ПриватБанк» оголосив про старт сервісу P2P-кредитування - користувачам пропонують позичати гроші безпосередньо позичальникам, які звертаються в банк за кредитами. Для самого користувача це буде виглядати як звичайний банківський вклад, але під більш високі відсотки (на 5 процентних пунктів вище облікової ставки НБУ). Зараз пропонується вкладати гроші в кредити фізичних осіб, але банк обіцяє запустити і можливість вкладення в маленькі підприємства, на кшталт, кафе, перукарень, чоботарських майстерень, булочних.

Сервіс анонсував в Facebook Олег Горохівський, заступник голови правління банку. Такі кредити можна оформляти як через «Приват24», так і у відділеннях. В онлайні користувачеві потрібно зайти на вкладку «Інвест», вибрати суму, яку він хоче інвестувати (мінімальна сума - 1000 грн), а також умови. Зараз є кредитування на півроку під 27% річних і на рік під 28% річних.

У «Приват24» запустили можливість P2P-кредитування

Позичені кошти банк розподіляє по позичальниках, яких вважає надійними. Податки з позики потрібно буде платити, як зі вкладу (користувач надає позику і з доходу повинен заплатити 18% + 1,5% військовий збір).

Вкладати можна тільки гривні, для валютних рахунків такої можливості немає. Кредитором і позичальником може виступати як фізична особа, так і банки та компанії.

Такі вкладення не будуть гарантуватися Фондом гарантування вкладів. Вони застраховані в «ІНГОССТРАХ». За словами Горохівського, банк буде списувати планові платежі позичальника з його кредитної картки, якщо він не вніс плановий платіж.

Біткойн (Bitcoin) може стати новою японською валютою

опубліковано 28 лют. 2016 р., 14:48 Fransua Omar   [ оновлено 30 лип. 2016 р., 09:21]

Ґаджет Google - "Include gadget (iframe)"
Біткойн може стати новою японською валютою
Правляча в Японії Ліберально-Демократична Партія (ЛДП) має намір перекваліфікувати біткоіни та інші криптовалюти в розряд звичайних валют.

Про те, що правляча в Японії політична сила має намір всерйоз потурбуватися статусом криптовалюта, місцеві ЗМІ повідомили з посиланням на представника відділу фінансів ЛДП Томонорі Канду.

За його словами, в самий найближчий час партія має намір підняти питання про зміну законодавства в парламенті. "Ми ще тільки на початку шляху. Але ми обговорили реформи і прийшли до висновку про те, що рухаємося в правильному напрямку", - зазначив Канду.

За даними японського агентства Nikkei, в законопроекті, присвяченому криптовалютам, вони будуть названі "засобом обміну, тобто таким, який може використовуватися для покупки товарів і послуг ... виконує функції валюти".

Таким чином, на біткоіни і інші криптовалюти будуть поширюватися всі правила і обмеження, встановлені для традиційних валют. Фіскальні органи будуть ставитися до них точно так само, як до долара, фунта стерлінгів або власної єни.